Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tingo

Strony: [1]
1
Urządzenia / Odp: Ermaf Thermorizer TR 75
« dnia: 13 Luty 2017, 14:02:11 »
Co do wyceny to miałem ją w 2 sklepach, ale zdecydowałem się na sklep fermo z racji tego, że brałem od nich jeszcze elementy linii. Co do emaff z zamkniętą komorą spalania to jak najbardziej potwierdza się to co piszesz wydajność idzie z oszczędnością, ale najlepiej sprawdzić na sobie. Daj znać jak będziesz już miała więcej informacji odnośnie swojej realizacji - jestem ciekaw. A tak z własnej ciekawości jaką obsadę przewidujesz na nowy kurnik ?

2
Urządzenia / Odp: Ermaf Thermorizer TR 75
« dnia: 10 Luty 2017, 09:43:16 »
Witaj,
mam znajomego, który zmieniał nagrzewnicę  jakoś...  roku temu właśnie na thermorizery tr 75.  Ma halę ok 2400m2. Z tego co mi opowiadał to jak na razie jest zadowolony z zakupu, nie miał problemów z elektroniką i działaniem . Czytając artykuły w internecie o tych termorizerach i rozmawiając ze znajomym sam zdecydowałem zamontować je u siebie.  Aktualnie jestem na etapie wyceny ze sklepu i mam nadzieję, że w jak najszybszym czasie będę je już miał u siebie. Reasumując wydajna i oszczędna, z relacji znajomego (jak do tej pory) bezawaryjnie działająca. W obecnych cenach jak dla mnie na tą chwilę jest racjonalnym wyborem. Jak będę miał u siebie będę mógł coś więcej napisać.

3
Inne / Odp: nowe forum
« dnia: 10 Luty 2017, 09:23:38 »
Witam wszystkich forumowiczów...

4
Pasza / Odp: kokcydioza - jak można walczyć bez chemii
« dnia: 10 Luty 2017, 09:21:43 »
Kokcydioza hamuje swój rozwój w kwaśnym środowisku, (więc kwas mlekowy, sok z cytryny są to produkty, które warto zastosować). Co do pozostałych naturalnych produktów, które przyczynią się do walki z kokcydiozą to :
bylica pospolita ponoć zabija pasożyty układu pokarmowego, jednak powszechnie jest uważana za roślinę trującą dlatego musisz obeznać się w  temacie przed podaniem jej. Zazwyczaj podaję się ją zmieloną wraz z zielonką.
Można raz kiedyś zakwaszać wodę kwasem mlekowym, bądź sokiem z cytryną.
Ostatnio czytałem również na temat naturalnego ekstraktu z grapefruita.  Posiłkując się wiedzą
"We Francji jest dostępny ten środek przeznaczony specjalnie dla ptaków i dość powszechnie stosowany profilaktycznie jak również leczniczo , natomiast Włosi stosują ekstrakt z pestek grejpfruta przeznaczony dla ludzi gdyż u nich na rynku nie ma odpowiednika tego specyfiku przeznaczonego dla ptaków.
Stosowany jest w tych krajach właśnie jako naturalny zamiennik dla antybiotyków w przypadku różnego rodzaju infekcji bakteryjnych i pasożytniczych.

Ekstrakt z pestek grejpfruta zawiera czysty koncentrat bioflawonoidów i witaminy C. Pozyskiwany jest z pestek, miąższu i błon grejpfruta. Ma silne działanie antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze.
Dotychczasowe badania wykazują skuteczność działania ekstraktu przeciwko ok. 100 typom pleśni i ok. 800 bakterii i wirusów."

Możliwości leczenie i zapobiegania naturalnymi środkami jest dużo, więc warto próbować. Co najważniejsze naturalne metody działają. Jednak są przypadki kiedy to musimy zastosować produkty chemiczne.

Strony: [1]