Autor Wątek: nowy sterownik do kurnika  (Przeczytany 2706 razy)

david

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
nowy sterownik do kurnika
« dnia: 20 Wrzesień 2017, 09:39:27 »
mój stary sterownik prawie 20-letni odmawia posłuszeństwa i poszukuję nowego rozwiązania do kurnika, wymiar 12x70,
znalazłem sterownik, który ma wszystko to co bym chciał a nawet więcej:
https://www.fermo.pl/produkt-3874-komputer-produkcyjny-ft-40-z-sekcja-plynna-15a-krzywymi-i-statystykami.html
potrzebuję opinii na jego temat jak ktoś używa

henryk_starosta

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: nowy sterownik do kurnika
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2017, 15:07:55 »
Też szukałem informacji o tym sterowniku i nie mogłem znaleźć ale zaryzykowałem. Posiadam i nie narzekam. Sprawdza się bardzo dobrze. Dodatkowo dokupiłem sobie czujnik CO2. Dla mnie znaczenia miało możliwość zdalnego podglądu i sterowania z telefonu.

karolek84

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: nowy sterownik do kurnika
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2017, 11:34:48 »
david powiedz proszę, co masz podłączone pod sterownik który zaproponowałeś? jakie urządzenia, jaki masz budynek, ogólne parametry?
W zasadzie to nie jest zwykły sterownik, tylko w zasadzie komputer pokładowy :D tak go nazwe, ze względu na szereg funkcji które posiada, nie tylko sterowanie. Słyszałem o nim dobre opinie, od kolegi "kurzaja". Często się spotykamy i dzielimy się doświadczeniami i informacjami, nie jest to tylko zacięta rywalizacja hodowlana :) Niedawno oddał do użytku nowo wybudowany obiekt do odchowu i tuczu indyka, całym obiektem zarządza właśnie zaproponowany przez Ciebie "Sterownik". Posiada super funkcje, ostatnio nam pokazywał szczegółowe raporty z hodowli, czyli zużycie wody i paszy, dzięki temu można kontrolować na bierząco stan zdrowotny stada ale i inne parametry również. Ogólnie jego możliwości są ogromne i jest bardzo przydatny podczas nowoczesnej hodowli. Sam zabieram się do budowy takiej inwestycji, na pewno skorzystam z oferty tego urządzenia, które ułatwi mi kontrolę nad hodowlą ;)