Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - karolek84

Strony: [1]
1
Urządzenia / Odp: nowy sterownik do kurnika
« dnia: 11 Październik 2017, 11:34:48 »
david powiedz proszę, co masz podłączone pod sterownik który zaproponowałeś? jakie urządzenia, jaki masz budynek, ogólne parametry?
W zasadzie to nie jest zwykły sterownik, tylko w zasadzie komputer pokładowy :D tak go nazwe, ze względu na szereg funkcji które posiada, nie tylko sterowanie. Słyszałem o nim dobre opinie, od kolegi "kurzaja". Często się spotykamy i dzielimy się doświadczeniami i informacjami, nie jest to tylko zacięta rywalizacja hodowlana :) Niedawno oddał do użytku nowo wybudowany obiekt do odchowu i tuczu indyka, całym obiektem zarządza właśnie zaproponowany przez Ciebie "Sterownik". Posiada super funkcje, ostatnio nam pokazywał szczegółowe raporty z hodowli, czyli zużycie wody i paszy, dzięki temu można kontrolować na bierząco stan zdrowotny stada ale i inne parametry również. Ogólnie jego możliwości są ogromne i jest bardzo przydatny podczas nowoczesnej hodowli. Sam zabieram się do budowy takiej inwestycji, na pewno skorzystam z oferty tego urządzenia, które ułatwi mi kontrolę nad hodowlą ;)

2
Urządzenia / Odp: Ermaf Thermorizer TR 75
« dnia: 14 Luty 2017, 15:03:48 »
Witam,
Mogę coś Panowie doradzić. Mam budynek nieco większy od tingo bo 2800 m2 (140x20m). Od dwóch ostatnich rzutów brojlera kurzego stosuję właśnie ta nagrzewnice dokladnie 75kW, i widze dość sporą różnicę własnie między innymi na zużyciu gazu (zasilam gazem ziemnym). TO jest główna zaleta, ale też nie hałasuje tak bardzo jak poprzednie i najważniejsze to zamknieta komora spalania, wszystke spaliny ulatniane są kominem i ptaki nie wdychają tych szkodliwych oparów.
Elektryk podłączył mi nagrzewnice do sterownika i załącza się tylko kiedy temp spadnie do ustalonej. Ja w fermo zaopatruje się od kilku lat, także nawet nie porównywałem cen, mam pewność i przekonanie że produkt jest dobry i to najważniejsze. ;)
Apropo obsady to w takim obiekcie posiadam po 5 tyg życia średnio 36 000 szt. 8) 8) 8)

Strony: [1]