Główne wątki > Pasza

kokcydioza - jak można walczyć bez chemii

(1/2) > >>

Justyna Klim:
Ostatnio dużo czytam o ziołowych preparatach, które mogą być pomocne w walce z kokcydiozą, czy to możliwe żeby jakieś zioła działały na oocysty?

Jaro:
Pani Justyno,
Ma Pani problem z kokcydiozą na stadach indyków ? Pierwsze słyszę o takim przypadku.

Justyna Klim:
Mam też stado brojlerów :)

Kartofel12:
Preparaty ziołowe wykazują pewne działanie kokcydiobójcze, ale ich skuteczność w porównaniu do tradycyjnych środków jest znikoma

tingo:
Kokcydioza hamuje swój rozwój w kwaśnym środowisku, (więc kwas mlekowy, sok z cytryny są to produkty, które warto zastosować). Co do pozostałych naturalnych produktów, które przyczynią się do walki z kokcydiozą to :
bylica pospolita ponoć zabija pasożyty układu pokarmowego, jednak powszechnie jest uważana za roślinę trującą dlatego musisz obeznać się w  temacie przed podaniem jej. Zazwyczaj podaję się ją zmieloną wraz z zielonką.
Można raz kiedyś zakwaszać wodę kwasem mlekowym, bądź sokiem z cytryną.
Ostatnio czytałem również na temat naturalnego ekstraktu z grapefruita.  Posiłkując się wiedzą
"We Francji jest dostępny ten środek przeznaczony specjalnie dla ptaków i dość powszechnie stosowany profilaktycznie jak również leczniczo , natomiast Włosi stosują ekstrakt z pestek grejpfruta przeznaczony dla ludzi gdyż u nich na rynku nie ma odpowiednika tego specyfiku przeznaczonego dla ptaków.
Stosowany jest w tych krajach właśnie jako naturalny zamiennik dla antybiotyków w przypadku różnego rodzaju infekcji bakteryjnych i pasożytniczych.

Ekstrakt z pestek grejpfruta zawiera czysty koncentrat bioflawonoidów i witaminy C. Pozyskiwany jest z pestek, miąższu i błon grejpfruta. Ma silne działanie antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze.
Dotychczasowe badania wykazują skuteczność działania ekstraktu przeciwko ok. 100 typom pleśni i ok. 800 bakterii i wirusów."

Możliwości leczenie i zapobiegania naturalnymi środkami jest dużo, więc warto próbować. Co najważniejsze naturalne metody działają. Jednak są przypadki kiedy to musimy zastosować produkty chemiczne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej