Główne wątki > Urządzenia

Ermaf Thermorizer TR 75

(1/2) > >>

Jaro:
Witam,
Potrzebuję opinii na temat urządzenia z tematu. Zaproponowano mi wymianę starych nagrzewnic na te właśnie Ermaf-y. Może ktoś już użytkuje ten sprzęt i może się wypowiedzieć w temacie?
Dzięki za opinie.

tingo:
Witaj,
mam znajomego, który zmieniał nagrzewnicę  jakoś...  roku temu właśnie na thermorizery tr 75.  Ma halę ok 2400m2. Z tego co mi opowiadał to jak na razie jest zadowolony z zakupu, nie miał problemów z elektroniką i działaniem . Czytając artykuły w internecie o tych termorizerach i rozmawiając ze znajomym sam zdecydowałem zamontować je u siebie.  Aktualnie jestem na etapie wyceny ze sklepu i mam nadzieję, że w jak najszybszym czasie będę je już miał u siebie. Reasumując wydajna i oszczędna, z relacji znajomego (jak do tej pory) bezawaryjnie działająca. W obecnych cenach jak dla mnie na tą chwilę jest racjonalnym wyborem. Jak będę miał u siebie będę mógł coś więcej napisać.

Klaudiuszek123:
Ja stawiam teraz nowy kurnik, 100 x 20 na brojlera. W wycenie tez mam Ermaff TR 75 na propan/butan. Chciałem z zamkniętą komora spalania. Słyszałem, że są dość energooszczędne, w porównaniu do innych.
W jakim sklepie i a ile Ci je wycenili? Ja kompleksowo chcę wszystko załatwić w sklepie FERMO. Już robili i częściowo wentylację w innym budynku, a chciałbym te eremafy porównać.

tingo:
Co do wyceny to miałem ją w 2 sklepach, ale zdecydowałem się na sklep fermo z racji tego, że brałem od nich jeszcze elementy linii. Co do emaff z zamkniętą komorą spalania to jak najbardziej potwierdza się to co piszesz wydajność idzie z oszczędnością, ale najlepiej sprawdzić na sobie. Daj znać jak będziesz już miała więcej informacji odnośnie swojej realizacji - jestem ciekaw. A tak z własnej ciekawości jaką obsadę przewidujesz na nowy kurnik ?

karolek84:
Witam,
Mogę coś Panowie doradzić. Mam budynek nieco większy od tingo bo 2800 m2 (140x20m). Od dwóch ostatnich rzutów brojlera kurzego stosuję właśnie ta nagrzewnice dokladnie 75kW, i widze dość sporą różnicę własnie między innymi na zużyciu gazu (zasilam gazem ziemnym). TO jest główna zaleta, ale też nie hałasuje tak bardzo jak poprzednie i najważniejsze to zamknieta komora spalania, wszystke spaliny ulatniane są kominem i ptaki nie wdychają tych szkodliwych oparów.
Elektryk podłączył mi nagrzewnice do sterownika i załącza się tylko kiedy temp spadnie do ustalonej. Ja w fermo zaopatruje się od kilku lat, także nawet nie porównywałem cen, mam pewność i przekonanie że produkt jest dobry i to najważniejsze. ;)
Apropo obsady to w takim obiekcie posiadam po 5 tyg życia średnio 36 000 szt. 8) 8) 8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej