Autor Wątek: Ermaf Thermorizer TR 75  (Przeczytany 4785 razy)

Jaro

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Ermaf Thermorizer TR 75
« dnia: 24 Luty 2016, 09:06:02 »
Witam,
Potrzebuję opinii na temat urządzenia z tematu. Zaproponowano mi wymianę starych nagrzewnic na te właśnie Ermaf-y. Może ktoś już użytkuje ten sprzęt i może się wypowiedzieć w temacie?
Dzięki za opinie.

tingo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Ermaf Thermorizer TR 75
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2017, 09:43:16 »
Witaj,
mam znajomego, który zmieniał nagrzewnicę  jakoś...  roku temu właśnie na thermorizery tr 75.  Ma halę ok 2400m2. Z tego co mi opowiadał to jak na razie jest zadowolony z zakupu, nie miał problemów z elektroniką i działaniem . Czytając artykuły w internecie o tych termorizerach i rozmawiając ze znajomym sam zdecydowałem zamontować je u siebie.  Aktualnie jestem na etapie wyceny ze sklepu i mam nadzieję, że w jak najszybszym czasie będę je już miał u siebie. Reasumując wydajna i oszczędna, z relacji znajomego (jak do tej pory) bezawaryjnie działająca. W obecnych cenach jak dla mnie na tą chwilę jest racjonalnym wyborem. Jak będę miał u siebie będę mógł coś więcej napisać.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2017, 09:46:39 wysłana przez tingo »

Klaudiuszek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Ermaf Thermorizer TR 75
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2017, 11:43:08 »
Ja stawiam teraz nowy kurnik, 100 x 20 na brojlera. W wycenie tez mam Ermaff TR 75 na propan/butan. Chciałem z zamkniętą komora spalania. Słyszałem, że są dość energooszczędne, w porównaniu do innych.
W jakim sklepie i a ile Ci je wycenili? Ja kompleksowo chcę wszystko załatwić w sklepie FERMO. Już robili i częściowo wentylację w innym budynku, a chciałbym te eremafy porównać.

tingo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Ermaf Thermorizer TR 75
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty 2017, 14:02:11 »
Co do wyceny to miałem ją w 2 sklepach, ale zdecydowałem się na sklep fermo z racji tego, że brałem od nich jeszcze elementy linii. Co do emaff z zamkniętą komorą spalania to jak najbardziej potwierdza się to co piszesz wydajność idzie z oszczędnością, ale najlepiej sprawdzić na sobie. Daj znać jak będziesz już miała więcej informacji odnośnie swojej realizacji - jestem ciekaw. A tak z własnej ciekawości jaką obsadę przewidujesz na nowy kurnik ?
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2017, 08:59:25 wysłana przez tingo »

karolek84

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Ermaf Thermorizer TR 75
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2017, 15:03:48 »
Witam,
Mogę coś Panowie doradzić. Mam budynek nieco większy od tingo bo 2800 m2 (140x20m). Od dwóch ostatnich rzutów brojlera kurzego stosuję właśnie ta nagrzewnice dokladnie 75kW, i widze dość sporą różnicę własnie między innymi na zużyciu gazu (zasilam gazem ziemnym). TO jest główna zaleta, ale też nie hałasuje tak bardzo jak poprzednie i najważniejsze to zamknieta komora spalania, wszystke spaliny ulatniane są kominem i ptaki nie wdychają tych szkodliwych oparów.
Elektryk podłączył mi nagrzewnice do sterownika i załącza się tylko kiedy temp spadnie do ustalonej. Ja w fermo zaopatruje się od kilku lat, także nawet nie porównywałem cen, mam pewność i przekonanie że produkt jest dobry i to najważniejsze. ;)
Apropo obsady to w takim obiekcie posiadam po 5 tyg życia średnio 36 000 szt. 8) 8) 8)

Djana

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • http://powstawanie-zmarszczek.pl/kategoria/info/
Odp: Ermaf Thermorizer TR 75
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj 2017, 11:52:32 »
Wygodne rozwiązanie, sam zastanawiam się nad zainstalowaniem
Witam

david

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Ermaf Thermorizer TR 75
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopad 2017, 12:45:27 »
do kurnika 840m2 zdecydowałem się na nagrzewnicę olejową
https://www.fermo.pl/produkt-3889-nagrzewnica-olejowa-ermaf-p100-kw-do-kurnikow.html
z wydajności jestem zadowolony, myślę że spokojnie 2 razy taki budynek bym dogrzał